İşletme

İŞLETMELERE JENERATÖR ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İşletmenize yeni bir jeneratör grubu almak istediğinizde öncelikle güç tespiti yaptırmanız gerekmektedir. Güç tespitinin uzman kişiler tarafından yapılması sonrasında problem yaşamamanız için oldukça önemlidir. Eğer yanlış güç tespiti yapılırsa jeneratör grubunun işletmenize yetersiz gelmesi ya da çok büyük seçilerek boş yere yakıt sarfiyatı yapmanıza neden olabilir. Yeniçağ Power olarak sizlere güç tespit hizmetini sağlamaktayız.İşletmeler için jeneratör grupları seçilirken Avrupa menşeili motor gruplarından seçilmesini firmamız tavsiye etmektedir.
Ayrıca işletmeler için ikinci el jeneratör grupları da bir seçenektir. Fakat ikinci el jeneratör grubu alırken mutlaka alanında uzman kişiler tarafından bakım ve kontrolleri yapılmış jeneratör gruplarını tercih ediniz.

İşletme jeneratör Gruplarının Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

İşletmelerde bulunan jeneratör gruplarının periyodik kontrolleri belli aralıklarla yapılmalı ve önceden ortaya çıkabilecek arıza ve sorunlar tespit edilerek daha büyük maliyetli sonuçlara yol açmadan giderilmelidir.
Periyodik kontrolleri jeneratör grubunuz için önem arz etmektedir. Kontroller haricinde jeneratör grubun Genel Bakımları (yağ-filtre vb.) 150 saat ya da 12 ayda bir yine yetkili kişilerce yapılmalıdır.